Audyt energetyczny krok po kroku

Zarządzasz dużym przedsiębiorstwem? A może jesteś właścicielem domu jednorodzinnego? Planujesz modernizację swoich budynków? Zamierzasz przeprowadzić audyt energetyczny, aby zminimalizować koszty ponoszone na ogrzewanie? Poszukujesz odpowiedniego audytora, który zapewni Ci gotowe pomysły, profesjonalne doradztwo i optymalne rozwiązania? Zastanawiasz się czym kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim zwróć uwagę na ofertę firmy audytorskiej – jakie elementy obejmuje jej ekspertyza oraz z jakich etapów się składa.

Podstawowe elementy

Audyt energetyczny powinien zawierać inwentaryzację techniczno-budowlaną budynku, ocenę stanu technicznego, wykaz i wybór usprawnień i przedsięwzięć termomodernizacyjnych, dokumentację niezbędną do wykonania algorytmu, który pozwoli wybrać optymalny wariant przedsięwzięcia, a także zarys techniczny i szkice.

Poszczególne etapy

Doświadczona, wyspecjalizowana firma audytorska w pierwszej kolejności ustala koszty ogrzewania, a co za tym idzie określa sprawność całego systemu grzewczego i zapotrzebowanie budynku na ciepło. Kolejno oblicza zużycie ciepła w sezonie grzewczym i przystępuje do oceny stanu technicznego, znajdujących się w obiekcie urządzeń oraz instalacji. Dzięki temu możliwe jest ustalenie koniecznych do przeprowadzenia prac remontowych (np. naprawa nieszczelnego dachu, elewacji, niesprawnej instalacji grzewczej, przemarzających ścian). Kiedy wszystkie parametry są zebrane, poprzez skomplikowane obliczenia, weryfikowane są z stanem rzeczywistym. Wszystko to pozwala wskazać konkretne rozwiązania i przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Na koniec kalkulowany jest bilans strat i zysków energii, a także ustalany dokładny kosztorys i harmonogram działań.

Wejdź na stronę biura usług inżynierskich i zobacz co możesz osiągnąć wykonując Audyty energetyczne – Unicon

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi