Cukiernictwo XXI wieku

Od pewnego czasu obserwować możemy duże zmiany, jakie zachodzą na rynku słodkości. Zakłady cukiernicze prześcigają się w nowych smakach, stylach pieczenia i fantazyjnych formach wypieków. Zachwycają nas kształtami, kolorami i dekoracjami swoich produktów. Wszystko to sprawia, że odchodzimy od domowego, tradycyjnego pieczenia i coraz częściej decydujemy się na kupno tortów, ciast, ciasteczek i babeczek w cukierniach. I to nie tylko na uroczystość ślubu, czy okrągłą rocznicę urodzin, ale i na pomniejsze okazje.

Co sprawia, że cukiernicze wypieki są tak oryginalne?

Przede wszystkim wyraźnie różnią się od siebie w zależności od okazji na jakie są przygotowywane – czy to chrzest, komunia, ślub, walentynki, Halloween, urodziny, osiemnastka i inne jubileusze, czy też Wielkanoc i Boże Narodzenie. Każde z tych ciast i tortów będzie miało inną kompozycję, kolorystykę, a także ozdoby. Cukiernicy prócz tego, do dyspozycji mają pomocne akcesoria i narzędzia. Korzystają m.in. z pacek, wałków, worków cukierniczych, mat, wycinaczek i tylek, które w dużym stopniu ułatwiają ich pracę i pozwalają stworzyć dowolne kształty i dekoracje.

Wisienka na torcie, czyli dekoracje cukiernicze

Mimo, że wisienka na torcie zakorzeniła się w naszym języku jako synonim elementu, który sprawia, że jakaś rzecz staje się jeszcze lepsza, niż była dotychczas, coraz rzadziej w odniesieniu do wypieków stanowi ona zwieńczenie dzieła. Dziś, dzięki dekoracjom cukierniczym tworzyć można dowolne ozdoby – samochody, bajkowe postacie, a nawet całą łąkę słodkich kwiatów. Masa cukrowa, marcepanowe wstążki, perełki i koraliki, figurki, cukrowe konfetti, kwiaty i liście, posypki waflowe i czekoladowe, opłatki – wszystko to pozwala tworzyć prawdziwe, słodkie dzieła sztuki. Mając do dyspozycji takie akcesoria, wystarczy odrobina fantazji.

Więcej na Dekoracje cukiernicze – Savpol. Wejdź i sprawdź kompleksową ofertę.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi