Czym się zajmuje trycholog?

Ostatnio coraz częściej słyszy się i czyta w mediach o trychologii. Dla wielu wciąż ta nazwa brzmi obco. Dlatego właśnie dziś wyjaśnimy czym jest trychologia i czym się zajmuje trycholog.

Trycholog to innymi słowy specjalista od włosów. Zajmuje się tylko owłosionymi częściami ciała i jest ekspertem od skóry, cebulek, jak i samych kosmyków. Trycholog podpowiada, jak przeprowadzać codzienną pielęgnację, leczyć choroby, takie jak łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy, a także pomaga w przypadku problemów z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów, zarówno z głowy, jak i brwi.

Wizyta u trychologa zawsze powinna składać się z obszernego wywiadu z pacjentem oraz badania z wykorzystaniem kamery trychologicznej. Powiększenie problematycznych obszarów skóry pozwoli na zbadanie przyczyny choroby czy łysienia. Dzięki temu trycholog wie, jakich preparatów powinien używać pacjent oraz może wytyczyć jego dalszą ścieżkę terapeutyczną. Przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo: niektóre z nich uwarunkowane są genetycznie, zaś inne, takie jak stres, można skutecznie wyeliminować i pozbyć się problemu na zawsze. Sposobów leczenia, tak jak i przyczyn, jest bardzo wiele. Dlatego też wizyta u trychologa jest kluczowym elementem procesu leczenia, ponieważ pozwala dobrać dokładnie takie zabiegi, jakich potrzebuje skóra głowy danego pacjenta. U niektórych osób wystarczą odpowiednie środki farmaceutyczne czy zmiana szamponu, u kolejnych zbawienna okaże się karboksyterapia czy ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, zaś dla innych – przeszczep włosów wykonany w klinice włosów.

Wyszukując w internecie słów “przeszczep włosów katowice” dowiemy się, że przed wykonaniem zabiegu konieczna jest wizyta właśnie u trychologa. To on oceni, czy przeszczep jest jedynym ratunkiem dla naszych włosów, czy może też póki co znacząco pomóc mogą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jedno jest pewne: jeśli zauważysz u siebie problem z nadmiernym wypadaniem włosów, koniecznie umów się na konsultację z trychologiem. Pamiętaj, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego nie bagatelizuj tego problemu i nie odkładaj wizyty u trychologa na później.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi