Depilacja laserowa bez tajemnic

Żyjemy w czasach, w których depilacja jest niemalże obowiązkiem. Golimy nie tylko nogi i pachy, ale również okolice intymne. Natomiast mężczyźni często decydują się na usuwanie włosów na klatce piersiowej, ramionach i plecach. Z tego względu depilacja laserowa zyskuje coraz więcej zwolenników. Jej największą zaletą jest trwałość, a zatem wygoda – kilka zabiegów laserem pozwala cieszyć się idealnie gładka skórą przez wiele lat. Co więcej jest to metoda, która rozwiązuje problem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków, na które cierpi dość duża część społeczeństwa.

Historia depilacji laserowej

Po raz pierwszy depilację laserem zastosowano na początku lat 60. XX wieku. Jednak używane narzędzia były niezbyt bezpieczne, gdyż uszkadzały pigment włosa nie usuwając go. Miały też zły wpływ na skórę. W latach 70. pojawiła się kolejna maszyna – zbyt duża i nieporęczna, dlatego nie znalazła zastosowania w dermatologii i kosmetologii. Z kolei w 1983 roku amerykańscy naukowcy skonstruowali laser do usuwania zbędnego owłosienia, który jako pierwszy został zaakceptowany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Niestety włosy odrastały już po 3 miesiącach od zabiegu.

Na czym dziś polega depilacja laserowa?

Po przyłożeniu do skóry odpowiedniej głowicy (końcówki lasera) emitowana przez laser wiązka światła przenika aż do mieszka włosa, gdzie pochłaniana jest melanina (barwnik odpowiadający za kolor włosów). Prowadzi to do zniszczenia cebulki wraz z całą macierzą. Zabieg trzeba powtórzyć około 4-6 razy, gdyż laser wychwytuje jedynie włosy w fazie wzrostu, tj. w fazie anagenu, która następuje co kilka tygodni. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się więc powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasu.

Sprawdź ofertę salonu skinline – depilacja gliwice

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi