Franczyza – własny biznes pod znanym szyldem

Po znaczącym dla polskiej polityki i gospodarki roku 1989, do naszego kraju zawitały słynne w Stanach Zjednoczonych sieci franczyzowe. Na początku licencji udzielali Polakom fastfoodowy gigant McDonald’s oraz francuska drogeria/perfumeria Yves Rocher. Z upływem lat również marki rodzime zaczęły rozwijać własne systemy. W efekcie stanowią dziś około 80% rynku.

Wybory i decyzje

Franczyza to inwestycja na długie lata, dlatego zanim zdecydujemy się na kupno danego pomysłu, warto dobrze się zastanowić oraz wziąć pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim należy pamiętać o indywidualnych preferencjach i upodobaniach. Liczy się to, co nas interesuje i jaki produkt lub usługę chcielibyśmy sprzedawać. Jednak konieczna jest również konfrontacja tego z rzeczywistością, gdyż biznes musi przynosić nam zysk. Analiza rynku, zbadanie potencjalnego popytu na oferowane przez nas towary lub usługi, rozmowa z franczyzodawcą i jego konkurencją mogą okazać się bardzo znaczące. Nie wspominając o pozyskaniu jak największej ilości informacji dotyczących umowy i współpracy od dawcy licencji. Co do budżetu – aby zarobić, oczywiście trzeba zainwestować, lecz z głową. Nigdy nie ryzykujmy całym dorobkiem życia.

Poszukiwania franczyzodawcy

Wymienić można kilka strategii poszukiwania wymarzonej sieci. Dobrą metodą jest rozmowa z działającymi franczyzobiorcami oraz przedsiębiorcami posiadającymi liczne lokale, gdyż prawdopodobnie są to właśnie systemy franczyzowe. Możemy też bezpośrednio skontaktować się z właścicielami firm, które przykuły naszą uwagę i zainteresowały swoją ofertą. Warto również śledzić ogłoszenia w prasie branżowej oraz w internecie. Najlepiej i najbezpieczniej zawierać współpracę z firmami, które mogą pochwalić się doświadczeniem w kwestii udzielania licencji.

Wejdź na stronę http://rabat-detal.pl/ i załóż swój własny biznes franczyzowy

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi