Jak ułożyć dietę odchudzającą?

To, że każdy z nas chce wyglądać świetnie i czuć się ze sobą dobrze nie ulega żadnym wątpliwościom. W końcu szczupła sylwetka i dobra kondycja fizyczna nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale co ważniejsze odpowiedni stan zdrowia. Stąd też w swoim życiu próbujemy różnych diet – z lepszym i gorszym skutkiem. Bo jeżeli przynoszą już jakiekolwiek efekty to niestety tylko krótkotrwałe. Co gorsza, część jadłospisów redukujących tkankę tłuszczową może wręcz powodować, że podupadamy na zdrowiu. Wszystko dlatego, że tylko nieliczne diety są tak dobrze zbilansowane, biorą pod uwagę nasze preferencje żywieniowe, a także uwzględniają indywidualny tryb życia i zdrowia, jak dostępne przez catering dietetyczny Kuźnia Zdrowia.

Liczy się smak

Prawdopodobnie nigdy nie uda nam się schudnąć i poczuć dobrze, jeśli posiłki, z których składa się program żywieniowy nie będą nam smakowały. To dlatego tak ważna jest rozmowa z dietetykiem, podczas której opowiemy mu co jemy najchętniej, a jakie smaki i składniki nam przeszkadzają. Wówczas specjalista będzie mógł wybrać jedną z dostępnych diet, a w razie potrzeby nawet stworzyć indywidulany jadłospis. Wobec tego, wystarczy zastanowić się co tak naprawdę lubimy: mięso czy warzywa, tradycyjną polską kuchnię czy dania typowo śródziemnomorskie, itd.

Stan zdrowia i styl życia przede wszystkim

Proces odchudzania, zmiany nawyków żywieniowych zawsze powinniśmy rozpoczynać od poddania się kilku badaniom, które umożliwią ocenę stanu zdrowia, a także zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze. O ile wszystko jest w normie możemy wybierać spośród bogatej oferty na www.kuźnia-zdrowia.pl. W każdym przypadku musimy jednak pamiętać, by uwzględnić tryb życia, tzn. to, czy mamy dużo ruchu, czy nie.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi