Jakie znaczenie ma wybór kasku motocyklowego?

Kaski motocyklowe to elementy wyposażenia każdego motocyklisty bez względu n rodzaj motocykla, wiek i stopień doświadczenia. Kaski mają za zadanie chronić głowę, amortyzować ewentualne upadki w czasie wypadku, a także chronić twarz kierowcy w czasie. Dlatego wybór odpowiedniego kasku jest czymś bardzo ważnym i powinno się przyłożyć do tego ogromną wagę.

Wybierz rodzaj kasku

Na początek zdecyduj się jakiego kasku potrzebujesz. Jeżeli posiadasz skuter, wystarczy ci kask typu jet, który jest lżejszy i ma szersze pole widzenia. Na miejskie przejażdżki dobrym wyporem będzie kask szczękowy, który ma otwieraną część szczękową i blendę. Dzięki temu można łatwiej go założyć, a nawet porozmawiać z innymi osobami, nie wytłumia jednak dźwięków z zewnątrz, a to ważne dla osób, które zamierzają jeździć bardziej sportowo. Te powinny wybrać kask integralny, który niemal całkowicie wytłumia dźwięki.

Wytrzymałość jest najważniejsza

Jeśli już zdecydujemy się na wybór rodzaju kasku warto dowiedzieć się o gwarancję i serwis. Szukajmy kasków z jak najlepszymi opiniami, żeby uniknąć sytuacji „awaryjnych”, ale jeśli już się pojawią, szybki serwis i długa gwarancja będą dużymi plusami, które zachęcą do zakupu.

Wygoda i bezpieczeństwo

Najlepiej będzie, jeśli będziesz mieć okazję do zmierzenia kasku. Wtedy możesz stwierdzić, czy leży dobrze i czy wygodnie się go zakłada oraz ściąga. Unikaj kupowania kasków używanych, „przyzwyczajone” do głowy kogoś innego mogą być mniej wygodne i gorzej leżeć, a także posiadać ukryte wady zagrażające twojemu bezpieczeństwu.

Sprawdź ofertę na: Kaski motocyklowe – motohangar.pl

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi