Jukatan wycieczka

Półwysep Jukatan położony jest w południowo-wschodniej części Meksyku i zachwyca swą architekturą, a także wyjątkowymi zabytkami – znajdziemy tu między innymi miasta Majów, liczne Świątynie, a także urokliwe miejscowości. To wszystko sprawia, że Jukatan jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w całym Meksyku. Co zatem warto zobaczyć, będąc na półwyspie?

Kiedy planujemy odwiedzić Półwysep Jukatan, wycieczka powinna mieć swój początek od Chichen Itza, gdzie znajdziemy stanowiska archeologiczne z pozostałościami po cywilizacji Majów. Może zwiedzać je, przechadzając się tropikalną dżunglą, która otacza budowle z każdej strony. Innym miejscem jest kompleks Coba, gdzie możemy wspiąć się na najwyższą na Jukatanie piramidę Majów – Nohoch Mul. Trzeba przyznać, że widoki, które ujrzymy ze szczytu, zapierają dech w piersiach. Będąc na Półwyspie Jukatan wycieczka powinna prowadzić również przez wyspę Holbox, która nie jest jeszcze tak dobrze poznana przez turystów, jednak oferuje wyjątkowe przeżycia, takie jak pływanie z rekinami wielorybimi. Tutaj możemy również odbyć lekcje kitesurfingu na spokojnym rejonie morza. Z kolei w miejscowości Akumalu spotkamy się z ogromnymi żółwiami zielonymi.

Nieopodal miejscowości Cancun znajduje się podwodne muzeum MUSA, gdzie spoczywa ponad 500 intrygujących rzeźb. Stolicą półwyspu jest miejscowość Merida, które jest jednocześnie jednym z najstarszych miast obu Ameryk. Tutaj większość zabudowań wykonana jest z białego wapienia, co daje niezwykły efekt wizualny. Znajdziemy tu wiele muzeów, galerii, a także sklepów z lokalnym rękodziełem.

Dla osób, które preferują wypoczynek z dala od zgiełku i tłumów, polecamy stan Oaxaca, który znajduje się na południu Meksyku. Może zdarzyć się, że naszym jedynym towarzystwem na plaży będą lokalni rybacy, który wyruszają na połów. Zamiast luksusowych hoteli mamy do wyboru przytulne drewniane chatki, kryte liśćmi palmowymi. W tutejszych hipisowskich wioskach często odbywają się festiwale muzyczne, a także cyrkowe.

Miejscowość Puerto Escondido to z kolei raj dla surferów – fale w tym rejonie osiągają wysokość nawet 6 metrów. Osoby początkujące również mogą próbować tu swoich sił w pobliskich rejonach.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi