Modelka lub hostessa – zawód czy praca dorywcza?

U wielu młodych dziewczyn pojawia się ciekawość jak wygląda praca modelki czy hostessy. W ofertach pracy mogą znaleźć wiele ogłoszeń zatytułowanych „poszukujemy modelek i hostess”. Pojawia się chęć spróbowania, by dorobić sobie do kieszonkowego, znaleźć zajęcie w chwilach wolnych od wykładów studenckich czy nawet, by rozpocząć pierwszą pracę po zakończeniu nauki. Praca modelki lub hostessy wydaje się być wówczas idealna. Niektóre działają samodzielnie, ale większość zatrudnia się w profesjonalnych agencjach, jak na przykład Papilio Agency.

Na czym polega ich zajęcie?

Modelki i hostessy zatrudniane są w różnym celu. Te, pracujące na targach lub przy akcjach promocyjnych mają za zadanie zachęcić potencjalnych klientów do poznania jakiejś firmy lub konkretnego produktu. Rozdają ulotki, gadżety reklamowe lub częstują smakołykami. Inne zajmują się udziałem w kongresach i bankietach. Pomagają w organizacji, wydaja materiały konferencyjne, opiekują się zaproszonymi gośćmi, albo wręczają na scenie nagrody. Kolejną grupą są hostessy tłumaczki, które dzięki znajomości języków obcych z powodzeniem uczestniczą w ważnych rozmowach biznesowych w zagranicznymi kontrahentami. Modelki biorą udział w pokazach mody, sesjach fotograficznych, pokazach wizażu czy body paintingu oraz stają się twarzą danej marki.

Czy jest to zawód?

Wiele dziewczyn taką formę pracy traktuje jako zajęcie dorywcze, przejściowe. Jednak spora część kobiet postrzega to jako swoje główne źródło dochodu. Praca ta nie jest monotonna i trudno popaść tu w rutynę. Nie jest to bowiem siedzenie przy biurku z dokumentami. To zajecie aktywne, dające duże doświadczenie w kontaktach międzyludzkich, a jednocześnie inspirujące i pozwalające na samorozwój. Być może dlatego agencje modelek i hostess, jak Papilio Agency, nie mogą narzekać na kandydatki chętne do współpracy.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi