O tym, jak wybrać odpowiedniego partnera do zarządzania nieruchomościami

Jesteś właścicielem wspólnoty mieszkaniowej? A może posiadasz nieruchomości komercyjne? Poszukujesz firmy, która otoczy je opieką? Pomoże Ci w obsłudze organizacyjnej i prawnej? Zajmie się zarządzaniem twoimi osiedlami i budynkami? Sprawdź, czym na rynku nieruchomości powinien wyróżniać się godny zaufania przedsiębiorca!

Obsługa księgowa i prawna

Przede wszystkim twój partner musi odznaczać się doświadczeniem oraz korzystać z usług profesjonalnej kancelarii prawniczej. Powinien także zapewniać Ci pomoc w zakresie otwarcia rachunku bankowego, prowadzenia księgowości, przygotowywania naliczeń i kontroli terminowości wpłat zaliczek, informowania właścicieli o zaległościach płatniczych, wystawiania stosownych wezwań do zapłaty, analizowania i windykacji należności z tytułu pożytków i przychodów z nieruchomości, a także reprezentacji przed sądami i innymi urzędami.

Zarządzanie i administracja

W tym zakresie twój partner powinien m.in. brać na siebie odbiór nieruchomości od poprzedniego zarządcy, weryfikację stanu prawnego i faktycznego lokalu, zwoływanie i organizowanie zebrań oraz przygotowywanie projektów uchwał i wymaganej dokumentacji do projektu rocznego planu gospodarczego. Poza tym dobrze, gdy do jego zadań należy również zawieranie niezbędnych umów dotyczących utrzymania porządku i czystości, opracowywanie szczegółowego zakresu zadań i obowiązków, przepisywanie na wspólnotę umów zawartych z dostawcami mediów, a także nadzór nad obsługą eksploatacyjną nieruchomości wspólnej. Prócz tego zajmować powinien się sporządzaniem protokołów zdawczo-odbiorczych przejęcia nieruchomości, zawieraniem i kontrolą niezbędnych umów dotyczących konserwacji i utrzymania obiektu, przechowywaniem i prowadzenie dokumentacji technicznej nieruchomości oraz Książki Obiektu Budowlanego, książek serwisowych poszczególnych instalacji, łącznie z metrykami DTR.

Więcej informacji znajdziesz na http://status.pl/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi