Oczyszczacz powietrza – jakie dodatkowe funkcje może posiadać?

Od kilku już lat nie tylko na całym świecie, ale również w naszym kraju alarmuje się, że jakość powietrza, którym każdy z nas na co dzień oddycha jest coraz gorsza. Smog i dym papierosowy to czynniki, które wywołują w naszym organizmie, a dokładniej w układzie oddechowym poważne, negatywne zmiany. Do tego dochodzą alergie na kurz, roztocza, pleśń i pyłki roślin, na które cierpi blisko połowa społeczeństwa. Stąd decydujemy się na inwestycję w oczyszczacze powietrza, dzięki którym możliwa będzie poprawa atmosfery i komfortu funkcjonowania przynajmniej w naszych domach. Wybierając spośród szerokiej oferty sklepów AGD, np. Sferis zastanawiamy się, czy warto pokusić się o urządzenie wyposażone w kilka dodatkowych funkcji. Rozważmy dostępne opcje.

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem

Najnowocześniejsze, bardzo efektywne modele oczyszczaczy wyposażane są w specjalne jonizatory powietrza. Filtry, które znajdują się wewnątrz obudowy oczyszczają powietrze mechanicznie, zaś jonizator pomaga zabijać zarodniki grzybów oraz wirusy. Powietrze nasycone jonami ujemnymi wykazuje korzystne działanie w całym pomieszczeniu. Prócz tego, urządzenia takie zmieniają właściwości powietrza na takie, które wydaje się być bardziej świeże, porównywalne do leśnego czy też przy wodospadach.

Oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem świetnie sprawdzają się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy w naszych domach niemalże bez przerwy działa ogrzewanie, które z jednej strony zapewnia nam ciepło, z drugiej zaś bardzo wysusza powietrze. Niestety często skutkuje to nasileniem niektórych objawów alergii. Nawilżacze wbudowane w oczyszczacze wytwarzają delikatną, wilgotną mgiełkę, która dodatkowo poprawia jakość powietrza.

Nocny tryb pracy

Ostatnia z dodatkowych funkcji oczyszczaczy powietrza dostępnych na www.sferis.pl to nocny tryb pracy. Jako, że alergia niestety nie ustępuję w momencie kiedy usypiamy, dobrze aby urządzenie było uruchomione również w nocy. Tryb nocny to doskonałe rozwiązanie, jeśli jesteśmy osobami, którym w czasie snu przeszkadza nawet najcichszy szmer.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi