Tłuszcze nienasycone – samo zdrowie!

Nienasycone lub wielonienasycone kwasy tłuszczowe to kwasy z grupy omega 3 i omega 6 – jedne z najważniejszych dla naszego zdrowia. A to dlatego, że są źródłem witamin A, D, E, i K, dostarczają energii, wspomagają pracę mózgu, działają antydepresyjnie, a także wpływają na zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci. Nie są jednak wytwarzane w naszym organizmie. Z tego względu tak ważne jest, aby dostarczać je z zewnątrz.

Gdzie znaleźć omega 3 i omega 6?

Bogactwem tłuszczy nienasyconych omega 3 są ryby, przede wszystkim tłuste ryby. Wbrew pozorom, im ryba jest bardziej tłusta, tym dla nas zdrowsza. W związku z tym ze spokojnym sumieniem możemy jeść sardynki, makrele, łososie, śledzie, tuńczyki, dorsze i owoce morza. Dodatkowo omega 3 znajdziemy w oleju rzepakowym, lnianym i kukurydzianym. Tłuszcze omega 6 przyswajamy natomiast wraz z mięsem, olejem słonecznikowym, sezamowym, kukurydzianym, kokosowym oraz kiełkami pszenicy.

Zbawienne działanie tłuszczy nienasyconych

Wyliczyć można cały szereg pozytywnych aspektów płynących z regularnego spożywania tłuszczy nienasyconych. Przede wszystkim kwasy omega 3 i omega 6 regulują poziom stężenia glukozy we krwi i obniżają szkodliwy cholesterol, a więc wspomagają proces odchudzania oraz – chroniąc żyły i tętnice – zapobiegają miażdżycy. Po drugie, regulują poziom ciśnienia i pracę serca i naczyń krwionośnych, przez co zmniejszają ryzyko zakrzepów. Po trzecie, wspomagają układ odpornościowy. Dodatkowo służą profilaktyce i leczeniu osteoporozy (ułatwiają wchłanianie wapnia), łagodzą bóle reumatyczne i powstrzymują stany zapalne stawów. Wreszcie, kwasy nienasycone – hamując rozwój guzów i namnażanie się tkanki nowotworowej – chronią przed zachorowaniem na raka.

Więcej informacji na: https://natural.pl/productsfood/kwasy-tluszczowe-nienasycone-zrodla-rola-suplementacja/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi