Ubezpieczenia komunikacyjne – co nam zapewniają?

Każdy kierowca, który posiada lub planuje zakup auta jest prawnie zobligowany do zakupu ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobi, spowoduje wypadek i w jego wyniku ucierpi jakaś postronna osoba, to nie chroni go wtedy żadna polisa. W takiej sytuacji odpowiedni fundusz wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej, zarazem występując na drodze prawnej do sprawcy o oddanie całości wypłaconej przez fundusz sumy. Kierowca, który w momencie wypadku nie będzie posiadał ważnego ubezpieczenia, będzie musiał zwrócić funduszowi całość zasądzonej kwoty. Z opisanej sytuacji wniosek jest jeden: obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne ma w zamiarze chronić kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego, a nie ich karać.

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z obowiązku corocznego odnawiania ubezpieczenia OC (obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowcy). Jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie wymagające regularnego odnawiania. Jego koszt będzie zależał od wielu czynników np. wartości samochodu, wieku kierowcy na którego ubezpieczenie będzie zarejestrowane oraz tego, jak często powoduje wypadki w ruchu drogowym. Jeżeli nigdy nie spowodował żadnej kolizji, jego ubezpieczenie będzie stosunkowo niższe niż kogoś, kto popełniał już różnorakie wykroczenia w ruchu drogowym. Na stronie www.ursyncar.pl można zapoznać się również z innymi rodzajami ubezpieczeń.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w firmie Ursyn Car?

Jest to firma mogąca pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem jeżeli chodzi o branżę ubezpieczeniową. W Ursyn Car pracuje wykwalifikowana kadra, która pomoże wybrać korzystne ubezpieczenie zarówno świeżo upieczonemu kierowcy jak i osobie posiadającej duży staż za kierownicą.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi