Wybieramy najlepsze buty do biegania

Bieganie stało się ostatnio bardzo modne. Jest to niezaprzeczalnie świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i dbanie o naszą kondycję. Przed rozpoczęciem codziennych maratonów, warto jednak zastanowić się nad zakupem odpowiednich butów do biegania. Wygodne i profesjonalne obuwie ochroni nasze stopy i zapewni nam dobre samopoczucie.

Odpowiednie buty to podstawa podczas biegania

To, jakie buty wybierzemy ma wpływ na nasz komfort podczas biegania. Dobrze dobrane obuwie pozwoli zmniejszyć ryzyko kontuzji i sprawi, że chętnie będziemy pokonywali coraz dłuższe dystanse. Jest to szczególnie ważne w przypadku początkujących biegaczy, których mięśnie są słabe i mogą łatwo się nadwyrężyć.

Podczas szukania obuwia do biegania możemy natrafić na pojęcia pronacja i supinacja, warto wiedzieć, co one oznaczają.

Pronacja to sposób, w jaki stopa obraca się do wewnątrz, gdy chodzimy lub biegamy. Każdy z nas ma mniejszą bądź większą pronację, jest to kwestia indywidualna. Pronator – to najczęstszy typ budowy stopy, buty polecane pronatorom posiadają wsparcie od wewnętrznej części buta, aby nie przechylać stopy do wewnątrz w czasie kroku.

Supinator – stopy supinatorów podczas przetaczania nadmiernie obciążają zewnętrzną krawędź stopy, dlatego ci biegacze powinni wybierać buty z kategorii neutralnych z mocną amortyzacją.

Stopa neutralna – stopa ta wykonuje prawidłowy ruch w trakcie biegania. Podczas biegu ciężar ciała rozprowadzany jest równomiernie po całej stopie. Osoby posiadające stopy neutralne powinny używać butów amortyzujących bez stabilizatora stopy.

Rozmiar obuwia

W tej kwestii nie należy sugerować się rozmiarem, jaki nosimy na co dzień, buty różnych producentów mają odmienną numerację. Gdy przymierzamy buty, zwracajmy uwagę na to, czy duży palec może swobodnie się poruszać i nie jest ściśnięty, a pięta nie obciera o wnętrze obuwia.

Jakie buty do biegania?

Pamiętajmy, że nie należy biegać w butach, które nie są do tego przystosowane. Bieganie w nieodpowiednich butach może spowodować ból, otarcia, odciski, a nawet poważną kontuzję. Buty powinniśmy wybierać rozważnie i przemyśleć kwestie takie jak: rodzaj podłoża po jakim będziemy biegać, typ naszej stopy, rozmiar stopy (zawsze zwracajmy uwagę na to, czy duży palec ma swobodę ruchu i but go nie uciska).

Kiedy wymienić buty na nowe?

Buty dobrej firmy będą nam służyły bardzo długo, jednak jak każde inne po pewnym czasie zużywają się i należy je wymienić. Kiedy? Wtedy, gdy bieganie w obecnym obuwiu zacznie sprawiać nam dyskomfort (łatwo wyczujemy, że nie są już tak wygodne, jak kiedyś) .

Kluczowe jest wybranie specjalistycznego sklepu, który w swojej ofercie ma profesjonalne buty do biegania. Wiele ciekawych modeli od różnych światowych marek (m.in. Nike, Adidas, Reebok) znajdziemy na stronie sklepu e-sporting.pl. W asortymencie sklepu znajdziemy zarówno damskie, jak i męskie obuwie oraz to przeznaczone dla dzieci. Zapytani eksperci dodają, że w modelach znajdujących się w sklepie wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, które amortyzują wstrząsy i utrzymują stopy w odpowiedniej pozycji.

Pamiętajmy, że dobre buty do biegania ochronią nasze stopy i zapewnią nam uczucie komfortu. Zapoznaj się z bogatą ofertą, nie tylko obuwia do biegania, na stronie e-sporting.pl

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Przejdź do paska narzędzi